Rezultate și clasament în Liga a IV a

fotbal

fotbal Rezultate și clasament în Liga a IV aAJF Olt  a programat meciurile din etapa a XXXIII a . Meciul dintre  Petrolul Potcova – CSM Slatina se va desfăşura joi, 23 mai, de la ora 18.00. Este derby doar prin prisma faptului că se intâlnesc primele două clasate, dar CSM Slatina este deja campioană a județului Olt. Cu toate acestea, gruparea antrenată de Bobi Verdeş vrea să termine neînvinsă actualul sezon.

Etapa a XXXIII-a (18/19 mai)

ACS Viitorul Băleasa    – a stat    
Voinţa Băbiciu     – Vediţa Coloneşti    5-1    
Viitorul Osica de Jos     – a stat    
Avântul Coteana     – Olteţul Osica    0-3    
Oltul Curtişoara     – Recolta Stoicăneşti    14-2    
Victoria Dobrun     – Oltul Slătioara    0-3    
CSM Slatina     – Voinţa Schitu    9-3    
Viitorul Rusăneşti     – Petrolul Potcoava    1-2    
Unirea Radomireşti     – Viitorul Grădinile    5-0    
Academica Balş     – FC Olt Scorniceşti    0-3

Clasament
1. CSM Slatina    30    30    0    0    164-11    90    
2. Petrolul Potcoava    30    24    1    5    121-37    73    
3. Oltul Curtişoara    30    24    0    6    110-33    72    
4. Unirea Radomireşti    31    21    4    6    91-39    67    
5. Voinţa Băbiciu    31    19    6    6    82-38    63    
6. Olteţul Osica    30    19    3    8    78-49    60    
7. Oltul Slătioara    30    14    7    9    88-58    49    
8. Vediţa Coloneşti    31    16    0    15    86-68    48    
9. Viitorul Grădinile    29    13    8    8    66-63    47    
10. Viitorul Osica de Jos    30    14    2    14    69-61    44    
11. Viitorul Rusăneşti    30    13    2    15    71-85    41    
12. Voinţa Schitu    30    9    3    18    60-104    30    
13. Viitorul Băleasa    30    8    4    18    54-109    28    
14. FC Olt Scorniceşti    30    6    2    22    44-128    20    
15. Academica Balş    31    6    1    24    37-99    19    
16. Recolta Stoicăneşti    29    4    0    25    33-128    12    
17. Avântul Coteana    30    3    1    26    22-110    10    
18. Victoria Dobrun    30    3    0    27    16-90    9    

Etapa a XXXIV-a (22/23 mai)

Academica Balş     –    stă    
FC Olt Scorniceşti     – Unirea Radomireşti    
Viitorul Grădinile     – Viitorul Rusăneşti    
Petrolul Potcoava     – CSM Slatina    
Voinţa Schitu     – Victoria Dobrun    
Oltul Slătioara     – Oltul Curtişoara    
Recolta Stoicăneşti     – Avântul Coteana    
Olteţul Osica     – Viitorul Osica de Jos    
Voinţa Băbiciu    – stă    
Vediţa Coloneşti     – ACS Viitorul Băleasa    

Lasă un răspuns