PSD Olt în linie dreaptă pentru alegerile locale

vottt

PSD Olt intră în linie dreptă pentru alegerile din toamnă în toate localitățile. Organizația de la Olt și-a stabilit candidații pentru toate primăriile din județ.

Pe listă se regăsesc primari cu ștate vechi, dar și nume noi, de altfel nu lipsesc nici surprizele.

Alegerile locale vor avea loc pe 27 septembrie, iar organizația condusă de Marius Oprescu, candidat la CJ Olt, are ca obiectiv câștigarea scutinului în cât mai multe localități.

LISTA CANDIDAȚILOR PSD OLT

Slatina – Emil Moț;

Caracal – Ion Marian Doldurea;

Corabia – Iulică Oane;

Scornicești – George Brânaru;

Drăgănești-Olt – Eugenia Stoenică;

Piatra-Olt – Nicușor Rada;

Potcoava – Manuel Enăchioaia;

Balș – Cătălin Rotea;

Baldovinești – Ion Enescu;

Băbiciu – Florea Negrilă;

Bălteni – Tudor Marineață;

Bărăști – Virgil Gealapu;

Bârza – Vlăduț Marin;

Bobicești – Ilie Chitez;

Brastavățu – Cici Oprea;

Brebeni – Marian Ivan;

Brâncoveni – Ion Cheroiu;

Bucinișu – Radu Miltiade;

Călui – Sorin Nicușor Rotaru (este fiul actualului primar din comună, Constantin Rotaru);

Cârlogani – Ionel Văduva;

Cezieni – Dănuț Gușatu;

Colonești – Nicolae Stan;

Coteana – Ionuț Dima;

Cungrea – Alin Bălan;

Crâmpoia – Ionel Mirea;

Cilieni – Ionel Marancea;

Corbu – Constantin Dinuț;

Curtișoara – Gheorghe Gănescu;

Deveselu – Ion Aliman;

Dobrun – Aurel Bondrescu;

Dobroteasa – Ion Crăciunescu;

Dobrosloveni – Gheorghe Tudorașcu;

Dăneasa – Nicolae Soare;

Dobrețu – Marinel Trașcă;

Drăghiceni – Ovidiu Filip (viceprimar cu atribuții de primar);

Făgețelu – Stelian Stoicescu;

Fălcoiu – Petrișor Alexandru;

Găneasa – Dumitru Costea;

Găvănești – Iulian Antonie;

Gârcov – Niculiță Bobonete;

Ghimpețeni – Dan Dobre;

Giuvărăști – Daniel Pană (viceprimar);

Grădinari – Mihai Ioana;

Grădinile – Ion Dincă;

Grojdibodu – Adrian Căpriță;

Gostavățu – Ștefan Popescu;

Gura Padinii – Gicu Cranță;

Ianca – Mirel Pascu;

Iancu Jianu – Nicolae Chirțibuș (șofer)

Icoana – Gabriela Ancuța;

Ipotești – Ion Căpraru;

Izvoarele – Florian Constantin;

Izbiceni – Marian Gulie;

Leleasca – Marian Nicula (funcționar în cadrul Primăriei Topana);

Mărunței – Alexandru Becheanu;

Mihăiești – Florin Ciucardel;

Milcov – Marin Dorobanțu;

Morunglav – Ion Stanciu;

Movileni – Sorin Toma;

Nicolae Titulescu – Gheorghe Tiutiu;

Obârșia – Tudor Udrea;

Oboga – Tudor Matei;

Oporelu – Valentin Burciu;

Optași-Măgura – Marin Scurtu;

Orlea – Viorel Oiță;

Osica de Jos – Marian Pistol;

Osica de Sus – Cezar Filip (administrator public Primăria Osica de Sus);

Poboru – Iulian Bărăscu;

Pârșcoveni – Dumitru Matei;

Pleșoiu – Valeriu Măndescu;

Perieți – Răzvan Rada (fermier);

Priseaca – Florea Gheorghe;

Rotunda – Virgil Sârbu;

Radomirești – Nicușor Sîia;

Rusănești – Alexandru Chirea;

Redea – Dan Bălă;

Sârbii – Măgura – Lucian Tănase;

Sâmburești – Iulian Preda;

Seaca – Marian Băluță;

Slătioara – Savu Ungureanu;

Schitu – Marian Lunganu;

Spineni – Dănuț Șerpău;

Sprâncenata – Marian Mihăișteanu;

Stoenești – Alexandru Damian;

Stoicănești – Marius Preoteasa

Strejești – Constantin Vizantie;

Șerbănești – Mugurel Preoi;

Studina – George Căldăraru;

Șopârlița – Cristinel Neagu;

Ștefan cel Mare – Viorel Măgureanu;

Tătulești – Dan Vasile;

Teslui –  Mihăiță Lăzărescu;

Tia Mare – Virgil Gulie;

Topana – Barbu Gheorghe;

Traian – Ilie Crmu;

Tufeni – Eugen Șotea

Urzica – Aurel Jianu (poștaș);

Văleni – Ion Șofaru;

Vâlcele – Alexandru Taifas;

Valea Mare – George Iancu;

Vădastra – Sorin Rădulescu;

Vădăstrița – Paul Ciucă;

Vișina – Mihail Stănescu;

Vișina Nouă – Florin Țol;

Vitomirești – Robert Rotea;

Voineasa – Liviu Anuța;

Vulpeni – Paul Manda;

Vulturești – Gheorghe Treanță.

Lasă un răspuns