CSM Slatina: Prima victorie în Liga a II a

csm fotbal

Etapa a IV-a a Ligii a II-a a adus la Slatina nou-promovata ACS Comuna Recea. În căutarea primelor puncte din eșalonul secund, băieții lui Mihai Ianovschi au început partida în forță. Astfel că, după o primă repriză , echipa slătineană a intrat la vestiare în avanataj, prin golul marcat de mijlocașul Marian Manea. Slătinenii și-au continuat jocul și în repriza secundă, iar în Ianis Stoica a dus corul la 2-0.
Seria a IV a Ligii secunde de fotbal a debutat sâmbătă, 19 septembrie, și se va încheia în data de 22 septembrie.
Rapid – Turris Oltul Turnu Măgurele 1-1
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC U Craiova 1948 2-4.
FK Csikszereda – Petrolul Ploiești 1-2
Dunărea Călărași stă.

Marți, 22 septembrie 2020
Universitatea Cluj – Unirea Slobozia, 19:00 Digi Sport 1.

Pentru CSM Slatina urmează două deplasări de foc. Pe data de 29 septembrie vor întâlni formația FC „U” Craiova, iar pe 10 octombrie se vor deplasa la Ploiești pentru meciul împotriva celor de la Petrolul.