Petrolul – CSM Slatina: 1 – 1 (0-0)

csm fotbal

CSM Slatina a încheiat, miercuri, la egalitate restanța cu Petrolul. „Lupii” au deschis scorul prin Buhăescu (69), dar au fost egalați prin golul reușit de Vlada (76).

Petrolul a deschis scorul în minutul 69, prin rezerva Buhăescu. Echipa lui Viorel Moldovan putea să-și majoreze avantajul, dar Nir Lax a trimis pe lângă poartă. În loc să înscrie Petrolul, au făcut-o oaspeții, la una dintre puținele faze de poartă pe care le-au avut, prin Vlada.

Petrolul a mai irosit o șansă în minutul 87, iar Petrolul – CSM Slatina s-a terminat 1-1.

Echipele de start:
Petrolul: Kitanov – Olaru, Meijers, Manolache, Poelmans – Matiș, Salifu, Roige – Constantinescu, Beleck, Tudor Saim
CSM Slatina: Grecu – Radu, Motroc, Manea, Demci – Vasile Gheorghe, Popescu – Oprescu, Doman, Rogoveanu – Stoica