Moment de râsu plânsu, în finalul primei reprize a meciului dintre Slatina și Turris, din liga a 2-a

08C8B762-E767-4A8F-BE4A-1BFB66303823

Decizie absolut inexplicabila luată de arbitrul Andrei Moroita în finalul primei reprize a meciului dintre Slatina și Turris, din liga a 2-a.

Dorin Toma a marcat pentru gazde în prelungirile primei părți, din lovitura libera, ajutat și de gafa lui Razvan Ducan. Imprumutat de FCSB la Turris, Ducan a fost titular la echipa antrenata de Trica. Și a trait cel mai nebun moment al carierei lui de până acum, cu siguranță, la Slatina.

Desi centralul Moroita a permis ca lovitura sa fie executata, arbitrul a fluierat finalul reprizei fara ca nimeni sa auda, astfel ca golul lui Toma nu s-a pus. In ciuda protestelor, Moroita n-a putut fi intors si decizia a ramas in picioare. Faza s-a petrecut la scorul de 1-0.

Slatina – Turris s-a terminat pana la urma 2-1.