OLT: Cum învață elevii în funcție de fiecare localitate

sco

Nici nu a început bine semestrul al II lea că deja unele școli au intrat în COD ROȘU, iar altele vor învăța după scenariul GALBEN di alte 12 localități.

După depistarea focarului COVID din primăria Studina elevii vor continua să învețe online, iar în aceeași situație sunt și elevii din alte Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Olt a aprobat, în ședința de astăzi, scenariul de organizare şi desfăşurare a cursurilor în unităţile de învățământ din județul Olt, în conformitate cu propunerile consiliilor de administrație ale fiecărei unități școlare, avizate în prealabil de către Inspectoratul Școlar Județean Olt și Direcția de Sănătate Publică Olt, pentru semestrul II al anului școlar 2020 – 2021.

Începând cu data de 8 februarie 2021, cele 169 unităţi de învățământ preuniversitare / conexe din județul Olt îşi vor organiza şi desfăşura cursurile, astfel:

156 unităţi de învățământ în Scenariul 1 (aplicabil pentru incidenţa cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mică sau egală cu 1/.1000 de locuitori), care presupune participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție;

12 unităţi de învățământ – Scenariul 2 (aplicabil pentru incidenţa cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mare de 1/.1000 de locuitori dar mai mică sau egală cu 3/1000 de locuitori), care presupune:

  1. a) Participarea zilnică, cu prezență fizică în unitățile de învățământ a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a şi a XII-a, a XIII-a, și a celor din anii terminali din învățământul profesional și postliceal, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor protecţie;
  2. b) Participarea zilnică, în sistem on line a elevilor din celelalte clase/ani de studiu

O unitate de învăţământ – în Scenariul online, care presupune participarea zilnică, în sistem on line a elevilor

Scenariul de organizare şi desfăşurare a cursurilor în unităţile de învățământ preuniversitare/conexe din județul Olt, începând cu data de 8 februarie 2021

Nr. crt.LocalitateaUnitatea de învățământSCENARIUL
1.ALUNIŞUȘCOALA GIMNAZIALĂ ALUNIȘUScenariul 1
2.BALDOVINEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ BALDOVINEȘTIScenariul 1
3.BALŞCENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ BALȘScenariul 1
4.BALŞGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „ION CREANGĂ” BALȘScenariul 1
5.BALŞGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.Verde BALȘScenariul 1
6.BALŞLICEUL TEHNOLOGIC NICOLAE BAL CESCU BALȘScenariul 1
7.BALŞLICEUL TEHNOLOGIC NR. Verde BALȘScenariul 1
8.BALŞLICEUL TEORETIC „PETRE PANDREA” BALȘScenariul 1
9.BALŞȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL DRUMEȘ” BALȘScenariul 1
10.BALŞȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.Verde BALȘScenariul 1
11.BALŞŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „OLTENIA” BALŞScenariul 1
12.BALŞȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ BALȘScenariul 1
13.BĂBICIUȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI VITEAZUL” BĂBICIUScenariul 1
14.BĂLTENIȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION I. GRAURE” BĂLTENIScenariul 1
15.BĂRĂŞTII DE VEDEȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂRĂȘTII DE VEDEScenariul 1
16.BIRCIIȘCOALA GIMNAZIALĂ BIRCIIScenariul 1
17.BRANEŢȘCOALA GIMNAZIALĂ „PAN M.VIZIRESCU” BRANEȚScenariul 1
18.BRASTAVĂŢUȘCOALA GIMNAZIALĂ BRASTAVĂȚUScenariul 1
19.BRÂNCOVENIȘCOALA GIMNAZIALĂ „VOIEVOD BRÂNCOVEANU” BRÂNCOVENIScenariul 1
20.BREBENIȘCOALA GIMNAZIALĂ BREBENIScenariul 1
21.BUCINIŞUȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCINIȘUScenariul 1
22.CARACALCLUBUL COPIILOR „MARIUS BUNESCU” CARACALScenariul 1
23.CARACALCLUBUL SPORTIV ȘCOLAR CARACALScenariul 1
24.CARACALLICEUL TEHNOLOGIC „CONSTANTIN FILIPESCU” CARACALScenariul 1
25.CARACALLICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE PETRESCU” CARACALScenariul 1
26.CARACALLICEUL TEHNOLOGIC „MATEI BASARAB” CARACALScenariul 1
27.CARACALLICEUL TEORETIC „IONIȚĂ ASAN” CARACALScenariul 1
28.CARACALLICEUL TEORETIC „MIHAI VITEAZUL” CARACALScenariul 1
29.CARACALȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE MAGHERU” CARACALScenariul 1
30.CARACALȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE TITULESCU” CARACALScenariul 1
31.CARACALȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CARACALScenariul 1
32.CARACALȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” CARACALScenariul 1
33.CĂLUIȘCOALA GIMNAZIALĂ CĂLUIScenariul 1
34.CÂRLOGANIȘCOALA GIMNAZIALĂ CÂRLOGANIScenariul 1
35.CEZIENIȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE MARINEANU” CEZIENIScenariul 1
36.CILIENILICEUL TEHNOLOGIC „ION POPESCU-CILIENI” CILIENIScenariul 1
37.COLONEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ „AVIATOR ALEXANDRU ȘERBANESCU” COLONEȘTIScenariul 1
38.CORABIALICEUL TEHNOLOGIC „DANUBIUS” CORABIAScenariul 2
39.CORABIALICEUL TEORETIC „ALEXANDRU IOAN CUZA” CORABIAScenariul 2
40.CORABIAȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” CORABIAScenariul 2
41.CORABIAȘCOALA GIMNAZIALĂ „VIRGIL MAZILESCU” CORABIAScenariul 2
42.CORABIAȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CUZA” CORABIAScenariul 2
43.CORBUȘCOALA GIMNAZIALĂ CORBUScenariul 1
44.COTEANAȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION CONEA” COTEANAScenariul 1
45.CRÂMPOIALICEUL TEHNOLOGIC CRÂMPOIAScenariul 1
46.CUNGREAȘCOALA GIMNAZIALĂ CUNGREAScenariul 1
47.CURTIŞOARAȘCOALA GIMNAZIALĂ CURTIȘOARAScenariul 1
48.DĂNEASAȘCOALA GIMNAZIALĂ DĂNEASAScenariul 1
49.DEVESELUȘCOALA GIMNAZIALĂ DEVESELUScenariul 1
50.DOBREŢUȘCOALA GIMNAZIALĂ „DECEBAL” DOBREȚUScenariul 1
51.DOBROSLOVENIȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBROSLOVENIScenariul 1
52.DOBROTEASAȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBROTEASAScenariul 2
53.DOBRUNȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBRUNScenariul 1
54.DRĂGĂNEŞTI-OLTGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „DUMBRAVA MINUNATĂ” DRĂGANEȘTI OLTScenariul 1
55.DRĂGĂNEŞTI-OLTLICEUL TEHNOLOGIC DRĂGĂNEȘTI-OLTScenariul 1
56.DRĂGĂNEŞTI-OLTLICEUL TEORETIC „TUDOR VLADIMIRESCU” DRĂGĂNEȘTI-OLTScenariul 1
57.DRĂGHICENIȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGHICENIScenariul 1
58.FĂGEŢELUȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂGEȚELUScenariul 1
59.FĂLCOIUȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂLCOIUScenariul 2
60.FĂRCAŞELEȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂRCAȘELEScenariul 1
61.GĂNEASAȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂNEASAScenariul 1
62.GĂVĂNEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂVĂNEȘTIScenariul 1
63.GÂRCOVȘCOALA GIMNAZIALĂ GÂRCOVScenariul 1
64.GHIMPEŢENIȘCOALA GIMNAZIALĂ GHIMPEȚENIScenariul 1
65.GIUVĂRĂȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ GIUVĂRĂȘTIScenariul 1
66.GOSTAVĂŢUȘCOALA GIMNAZIALĂ GOSTAVĂȚUScenariul 1
67.GRĂDINARIȘCOALA GIMNAZIALĂ GRĂDINARIScenariul 1
68.GRĂDINARIȘCOALA GIMNAZIALĂ „BUNA VESTIRE” GRĂDINARIScenariul 1
69.GRĂDINILEȘCOALA GIMNAZIALĂ „NEDA MARINESCU” GRĂDINILEScenariul 1
70.GROJDIBODUȘCOALA GIMNAZIALĂ GROJDIBODUScenariul 1
71.GURA PADINIIȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA PADINIIScenariul 1
72.IANCAȘCOALA GIMNAZIALĂ „ADA UMBRA” IANCAScenariul 1
73.IANCU JIANULICEUL TEHNOLOGIC IANCU JIANUScenariul 1
74.ICOANAȘCOALA GIMNAZIALĂ ICOANAScenariul 1
75.IPOTEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTIScenariul 1
76.IZBICENIȘCOALA GIMNAZIALĂ IZBICENIScenariul 1
77.IZVOARELELICEUL TEHNOLOGIC IZVOARELEScenariul 1
78.LELEASCAȘCOALA GIMNAZIALĂ LELEASCAScenariul 1
79.LEOTEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ LEOTEȘTIScenariul 2
80.MĂRGĂRITEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRGĂRITEȘTIScenariul 1
81.MĂRGINENI SLOBOZIAȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE POPESCU” MĂRGINENI SLOBOZIAScenariul 1
82.MĂRUNŢEIȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRUNȚEIScenariul 1
83.MIHĂEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHĂEȘTIScenariul 1
84.MILCOVU DIN DEALȘCOALA GIMNAZIALĂ MILCOVU DIN DEALScenariul 1
85.MORUNGLAVȘCOALA GIMNAZIALĂ MORUNGLAVScenariul 2
86.MOVILENIȘCOALA GIMNAZIALĂ MOVILENIScenariul 1
87.NICOLAE TITULESCUȘCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE TITULESCUScenariul 1
88.OBÂRŞIAȘCOALA GIMNAZIALĂ OBÎRȘIAScenariul 1
89.OBOGAȘCOALA GIMNAZIALĂ OBOGAScenariul 1
90.OPORELUȘCOALA GIMNAZIALĂ OPORELUScenariul 1
91.OPTAŞIȘCOALA GIMNAZIALĂ OPTAȘI-MĂGURAScenariul 1
92.ORLEAȘCOALA GIMNAZIALĂ ORLEAScenariul 1
93.OSICA DE JOSȘCOALA GIMNAZIALĂ OSICA DE JOSScenariul 1
94.OSICA DE SUSLICEUL TEORETIC „ION GH. ROȘCA” OSICA DE SUSScenariul 1
95.PERIEŢIȘCOALA GIMNAZIALĂ PERIEȚIScenariul 1
96.PIATRAȘCOALA GIMNAZIALĂ PIATRAScenariul 1
97.PIATRA-OLTLICEUL TEHNOLOGIC PIATRA-OLTScenariul 1
98.PÎRŞCOVENIȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRȘCOVENIScenariul 1
99.PLEŞOIUȘCOALA GIMNAZIALĂ PLEȘOIUScenariul 1
100.POBORUȘCOALA GIMNAZIALĂ POBORUScenariul 1
101.POGANUȘCOALA GIMNAZIALĂ POGANUScenariul 1
102.POTCOAVALICEUL „ȘTEFAN DIACONESCU” POTCOAVAScenariul 1
103.PRISEACAȘCOALA GIMNAZIALĂ PRISEACAScenariul 1
104.RADOMIREŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ RADOMIREȘTIScenariul 1
105.REDEAȘCOALA GIMNAZIALĂ REDEAScenariul 2
106.ROTUNDAȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDAScenariul 1
107.RUSĂNEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ RUSĂNEȘTIScenariul 1
108.SÂMBUREŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ SÂMBUREȘTIScenariul 1
109.SCĂRIŞOARAȘCOALA GIMNAZIALĂ SCĂRIȘOARAScenariul 1
110.SCHITUȘCOALA GIMNAZIALĂ SCHITUScenariul 1
111.SCORNICEŞTILICEUL TEHNOLOGIC „CONSTANTIN BRÎNCOVEANU” SCORNICEȘTIScenariul 1
112.SCORNICEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE COCULESCU” SCORNICEȘTIScenariul 1
113.SEACAȘCOALA GIMNAZIALĂ SEACAScenariul 1
114.SLATINACLUBUL SPORTIV ȘCOLAR SLATINAScenariul 1
115.SLATINACOLEGIUL NAȚIONAL „ION MINULESCU” SLATINAScenariul 1
116.SLATINACOLEGIUL NAȚIONAL „RADU GRECEANU” SLATINAScenariul 1
117.SLATINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGĂ” SLATINAScenariul 1
118.SLATINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR Verde SLATINAScenariul 1
119.SLATINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 2 SLATINAScenariul 1
120.SLATINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 3 SLATINAScenariul 1
121.SLATINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 4 SLATINAScenariul 1
122.SLATINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 5 SLATINAScenariul 1
123.SLATINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 7 SLATINAScenariul 1
124.SLATINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 8 SLATINAScenariul 1
125.SLATINALICEUL CU PROGRAM SPORTIV SLATINAScenariul 1
126.SLATINALICEUL TEHNOLOGIC „ALEXE MARIN” SLATINAScenariul 1
127.SLATINALICEUL TEHNOLOGIC METALURGIC SLATINAScenariul 1
128.SLATINALICEUL TEHNOLOGIC „P.S.AURELIAN” SLATINAScenariul 1
129.SLATINALICEUL TEORETIC „NICOLAE TITULESCU” SLATINAScenariul 1
130.SLATINAPALATUL COPIILOR „ADRIAN BĂRAN” SLATINAScenariul 1
131.SLATINAȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SLATINAScenariul 1
132.SLATINAȘCOALA GIMNAZIALĂ „EUGEN IONESCU” SLATINAScenariul 1
133.SLATINAȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE POBORAN” SLATINAScenariul 1
134.SLATINAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.Verde SLATINAScenariul 1
135.SLATINAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 SLATINAScenariul 1
136.SLATINAȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN PROTOPOPESCU” SLATINAScenariul 1
137.SLATINAȘCOALA GIMNAZIALĂ „VLAICU VODĂ” SLATINAScenariul 1
138.SLATINAȘCOALA GIMNAZIALĂ”NICOLAE IORGA” SLATINAScenariul 1
139.SLATINAȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” SLATINAScenariul 1
140.SLATINAȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CRISTIANA” SLATINAScenariul 1
141.SLATINAȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SLATINAScenariul 1
142.SLĂTIOARAȘCOALA GIMNAZIALĂ SLĂTIOARAScenariul 1
143.SPRÂNCENATAȘCOALA GIMNAZIALĂ SPRÂNCENATAScenariul 1
144.STOENEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ STOENEȘTIScenariul 1
145.STOICĂNEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ STOICĂNEȘTIScenariul 1
146.STREJEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ STREJEȘTII DE JOSScenariul 1
147.STUDINAȘCOALA GIMNAZIALĂ STUDINAOnline
148.ŞERBĂNEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU POPOVICI” ȘERBĂNEȘTIScenariul 1
149.ŞOPÂRLIŢAȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘOPÂRLIȚAScenariul 1
150.ŞTEFAN CEL MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘTEFAN CEL MAREScenariul 1
151.TĂTULEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂTULEȘTIScenariul 1
152.TESLUIȘCOALA GIMNAZIALĂ TESLUIScenariul 1
153.TIA MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ „LEONIDA MARINEANU” TIA MAREScenariul 1
154.TOPANAȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPANAScenariul 1
155.TRAIANȘCOALA GIMNAZIALĂ TRAIANScenariul 1
156.TUFENILICEUL TEHNOLOGIC TUFENIScenariul 1
157.URZICAȘCOALA GIMNAZIALĂ URZICAScenariul 1
158.VALEA MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MAREScenariul 1
159.VĂDASTRAȘCOALA GIMNAZIALĂ VĂDASTRAScenariul 2
160.VĂDĂSTRIŢAȘCOALA GIMNAZIALĂ VĂDĂSTRIȚAScenariul 1
161.VĂLENILICEUL TEHNOLOGIC VĂLENIScenariul 1
162.VÂLCELEȘCOALA GIMNAZIALĂ VÂLCELEScenariul 1
163.VIŞINAȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINAScenariul 1
164.VIŞINA NOUĂȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINA NOUĂScenariul 1
165.VITĂNEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ „FLORIAN DIȚULEASA” VITĂNEȘTIScenariul 1
166.VITOMIREŞTILICEUL TEHNOLOGIC VITOMIREȘTIScenariul 2
167.VLĂDILAȘCOALA GIMNAZIALĂ VLĂDILAScenariul 1
168.VULPENIȘCOALA GIMNAZIALĂ VULPENIScenariul 1
169.VULTUREŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ VULTUREȘTIScenariul 1

Lasă un răspuns