Ion Doldurea, întâlnire cu cetățenii din Caracal

La începutul acestei săptămâni, Ion Doldurea, edilul municipiului Caracal s-a întâlnit ce cetățenii din zona centrală a orașului. Subiectele dezbătute au vizat proiectele în implementare pentru dezvoltarea acestei zone:

Am avut bucuria să mă întâlnesc cu cetățeni din zona centrală a orașului nostru. Am discutat despre proiectele de regenerare urbană prin care vom moderniza și schimba fața orașului, dar și despre stadiul implementării proiectului privind creșterea eficienței energetice a clădirilor rezidențiale, în această primăvară începând anveloparea primelor scări de bloc din cartierul Centru.

Am discutat și despre stadiul lucrărilor privind reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canal, un proiect care ne permite modernizarea în totalitate a acestei infrastructuri a orașului prin care vom crea un confort sporit locuitorilor orașului nostru.” a transmis edilul din Caracal.

Descoperă mai multe la Gazeta Publica

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura