Teren de sport multifuncțional în comuna Poboru

teren de sport multifuntional

teren de sport multifuntional

Locuitorii comunei Poboru au teren de sport multifuncțional. E vorba de un teren sintetic pentru toate sporturile, cum ar fi fotbal, tenis de câmp, handbal, și volei.

Terenul este amplasat în centrul comunei, are și nocturnă, iar lucrările au fost finalizate zilele trecute. Mi-a plăcut dintotdeauna sportul , îmi place și îl voi practica atâta timp cât îl voi putea practica ! După toate lucrurile bune realizate în ultimii ani în comuna noastră, iată că am reușit să duc la bun sfârșit o investitie de suflet de care se vor folosi tinerii din localitatea Poboru si nu numai.  Este vorba de Terenul de sport Multifuncțional din centrul comunei.  În câteva zile se va face recepția acestui frumos obiectiv, unic în zonă! Mulțumesc CRFIR 4 Craiova , GAL Oltul Puternic , constructorului , proiectantului și colegilor din primarie care au fost implicați în realizarea acestui obiectiv ce va fi inaugurat cu ocazia sărbătorii comunei noastre dragi , în data de 03.08 .2019 , a transmis edilul comunei, Iulian Bărăscu.

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat: