Un băiat de 14 ani a fost ucis și aruncat într-o râpă

Poliia minor disparut

Poliia minor disparut Este ireal, pare un scenariu desprins dintr-un film.

Băiatul dispăruse în urmă cu o săptămână, iar suspect în acest caz este un patron. 

Un băiat de 14 ani din comuna vasluiană Dimitrie Cantemir a fost găsit mort, luni după-amiază, într-o râpă din comuna Oteleni. Procurorii fac cercetări în acest dosar pentru infracțiunea de omor, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Băiatul de 14 ani a fost dat dispărut pe 25 februarie. Polițiștii au fost anunțați că a plecat de acasă și nu s-a mai întors. De atunci, a fost căutat de autorități.

Tânărul a fost găsit, potrivit unor surse, luni seară, în comuna Oțeleni, într-o râpă, la aproximativ 10 kilometri de casă.

Dosarul a fost preluat de Procurorii parchetului de pe lângă Tribunalul Vaslui, care fac cercetări într-un dosar de omor. Suspect în dosar are fi un patron, al cărui chioșc fusese spart de tânăr, care își recunoscuse vina.

{module GAdsense articol}

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat: