Victorii pentru fotbaliştii olteni, înainte de vacanţă

fotbal 2

fotbal_2 Victorii pentru fotbaliştii olteni, înainte de vacanţă

Victoria a fost de partea echipei CSM Slatina, în ultimul meci de pe teren propriu din 2019. Formaţia pregătită de Mihai Ianovschi a întâlnit echipa Unirea Bascov, în faţa căreia s-a impus vehement. În minutul 30, căpitanul Vasile Gheorghe a deschis scorul pentru gazde.  Atacantul Marian Vlada şi-a trecut şi acesta numele pe lista marcatorilor, în minutul 43. Cu scorul 2-0 se intră la pauză, şi tot cu aceste puncte se finalizează şi meciul. A fost o înfruntarea grea pentru ambele grupări din cauza terenului plin cu apă, din pricina ploilor din această perioadă. Cu această victorie muncită, CSM Slatina rămâne în continuare ocupanta poziţiei a doua în clasament, cu 31 de puncte.

De partea cealaltă, gruparea Vediţa Coloneşti a câștigat ultimul meci de pe teren propriu din acest tur de campionat, în faţa celor de la Olimpic Cetate Râșnov, scor 2-0. Jucătorul Andrei Nilă a fost vedeta meciului, reuşind să puncteze pe tabela de marcaj în minutele 11 și 68. Echipa din Coloneşti a cucerit cele trei puncte puse în jos, şi astfel a urcat pe poziţia a cincea în clasamentul Ligii a III-a, seria a III-a de fotbal.