Fiul lui Ştirbu a câștigat finala Campionatelor Europene de Iarnă la tenis

87325772 2725337674252948 5872445703636123648 n

87325772_2725337674252948_5872445703636123648_n Fiul lui Ştirbu a câștigat finala Campionatelor Europene de Iarnă la tenis

După victoria împotriva Germaniei, din finala Campionatului European de tenis U14, sportivii  Călin Ştirbu, Luca Preda, Gabi Ghetu, antrenaţi de Ştefan Pitian, au întâlnit sâmbătă echipa Poloniei. A fost un meci de zile mari, cu o miză uriaşă pentru care tinerii români au dat tot ce au avut mai bune, urcând pe cea mai înaltă treaptă a podiumului.

Echipa României a câștigat finala Campionatelor Europene de Iarnă, învingând Polonia!

Călin, fiul deputatului PNL de Olt, Gigel Ştirbu, este o tânără speranţă a tenisului românesc, făcând în fiecare competiţie o figură frumoasă, demnă de o viitoare stea a acestui sport.