Poliţiştii din Olt, protest în Capitală

Îți recomandăm

Nervii polițiștilor cedează. Austeritatea anunțată de Guvernul Cîțu și refuzul executivului de a pune în aplicare legea care prevede recalcularea lefurilor oamenilor legii îi determină pe aceștia să iasă în stradă. Nu mai puțin de 1.500 de polițiști, printre care și poliţişti din judeţul Olt,  au mers în fața Palatului Parlmentului, unde protestează. Delegaţia de olteni este condusă de preşedintele Cartel Alfa Olt, Cristel Ioţu. Protestatarii avertizează că zilele viitoare vor avea loc acțiuni de o mai mare amploare.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Olt: Bărbat monitorizat prin brățară electronică și ordin de protecție, după ce ar fi violat o tânără de 19 ani

O tânără de 19 ani a sesizat Poliția Olt în noaptea de 22 iunie 2026, acuzând că a fost...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img