Polițiștii și jandarmii, printre elevii olteni

Îți recomandăm

Astăzi, la Liceul Teoretic Petre Pandrea din orașul Balș a avut loc o activitate în cadrul programului “Împreună prindem curaj!” organizată cu reprezentanți ai Poliției Balș.

Scopul activității este reprezentat de conștientizarea fenomenului violenței, dar și a bullyingului, în vederea minimalizării faptelor de violență în școală.

Deasemenea, elevilor le-au fost prezentate informații despre cât de important este să evite situațiile conflictuale, cum să reacționeze în cazul în care sunt martorii unui incident și încurajarea să solicite întotdeauna ajutorul forțelor de ordine atunci când este nevoie.

Activități de acest gen vor continua pe întreaga perioadă a anului școlar.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Joi, 25 Iunie, ședința ordinară a Consiliului Județean Olt

Consiliul Județean Olt se reunește joi, 25 Iunie 2026, în ședință ordinară, începând cu ora 11:00. Întâlnirea are loc...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img