Polițiștii și jandarmii, printre elevii olteni

Îți recomandăm

Astăzi, la Liceul Teoretic Petre Pandrea din orașul Balș a avut loc o activitate în cadrul programului “Împreună prindem curaj!” organizată cu reprezentanți ai Poliției Balș.

Scopul activității este reprezentat de conștientizarea fenomenului violenței, dar și a bullyingului, în vederea minimalizării faptelor de violență în școală.

Deasemenea, elevilor le-au fost prezentate informații despre cât de important este să evite situațiile conflictuale, cum să reacționeze în cazul în care sunt martorii unui incident și încurajarea să solicite întotdeauna ajutorul forțelor de ordine atunci când este nevoie.

Activități de acest gen vor continua pe întreaga perioadă a anului școlar.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Cod galben de căldură în aproape toată țara. Temperaturile urcă până la 35 de grade, iar disconfortul termic se accentuează

Aproape întreg teritoriul României este vizat joi de o avertizare cod galben emisă de meteorologi, pe fondul unui val de temperaturi neobișnuit de...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img