Primăria Cungrea extinde rețeaua de alimentare cu gaze naturale

Îți recomandăm

Este vorba de un proiect finanțat din fonduri bugetare prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”.

Contractul are o valoare estimată de peste 9,7 milioane de lei, fără TVA, și prevede extinderea rețelei de distribuție a gazelor naturale în satele Oteștii de Sus, Ibănești, Cungrea, Oteștii de Jos și Cepești.

Potrivit edilului, Cosmin Vlad lungimea extinderii va fi 12.888 de metri și cuprinde executarea unui număr de 475 de racorduri individuale (câte unul pentru fiecare imobil), cuplate la conductele de distribuție a gaze naturale propuse a se executa. Eforturile primarului sunt de admirat, pentru că așa ar trebui să se comporte toţi aleții din țara asta atunci când vine vorba de investiții pentru comunitatea pe care o păstorește.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Sorin Grindeanu anunță pași spre noul Guvern și atacă USR: ‘S-a ajuns la deblocarea crizei prin blocaj’

Președintele PSD și liderul Camerei Deputaților, Sorin Grindeanu, susține că negocierile politice pentru formarea unui nou Guvern au intrat într-o etapă decisivă,...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img