Mario de Mezzo: ”Am semnat un memorandum de înțelegere cu Interhealth Canada, pentru a demara oficial discuțiile pentru construcția unui spital municipal în Slatina”

Îți recomandăm

Primarul municipiului Slatina, Mario De Mezzo, a fost zilele acestea să viziteze Spitalul din Zywiec construit în Polonia de către InterHealth Canada.

În cadrul vizitei, s-a discutat și construcția Spitalului Municipal în Slatina:

Am semnat un memorandum de înțelegere cu Interhealth Canada, pentru a demara oficial discuțiile pentru construcția unui spital municipal în Slatina. Am vizitat spitalul construit de ei în Polonia, în primul parteneriat public-privat din Europa de acest gen, și sper să fim pionieri și în România cu acest model. Mai important decât atât, standardele lor de calitate în serviciile medicale sunt exact ceea ce Slatina are nevoie astăzi: condiții de spital privat, servicii decontate de CAS, personal atent cu nevoile oamenilor. Vă voi ține la curent cu fiecare pas din evoluția acestui proiect.” a transmis edilul.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

CSM Slatina, alte două transferuri pentru noul sezon

Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal Slatina au anunțat alte două nume care se vor alătura echipei de fotbal. Ștefan Gheoroae...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img