Un bărbat a murit după ce a fost lovit de un copac doborât de vânt

Îți recomandăm

Un bărbat de 80 de ani a murit, joi după-amiază, după ce a fost lovit de un copac doborât de vânt în centrul comunei Năruja, judeţul Vrancea. Deși echipajul medical sosit la fața locului a încercat să-l resusciteze, bărbatul a fost declarat decedat. Polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și investighează circumstanțele tragediei.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Vrancea a fost sesizat printr-un apel la 112, iar la faţa locului s-au deplasat poliţişti şi un echipaj medical. Victima se afla în faţa unui magazin în momentul în care copacul s-a prăbuşit peste ea. Echipajul medical a efectuat manevre de resuscitare, însă, din nefericire, bărbatul a fost declarat decedat. Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă şi continuă cercetările pentru a stabili toate împrejurările în care s-a produs incidentul.

sursa DIGI 24

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Joi, 25 Iunie, ședința ordinară a Consiliului Județean Olt

Consiliul Județean Olt se reunește joi, 25 Iunie 2026, în ședință ordinară, începând cu ora 11:00. Întâlnirea are loc...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img