COVID-19: 23 de cazuri noi şi un deces

Îți recomandăm

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, în ultimele 24 de ore, în județul Olt au fost raportate 23 de cazuri noi de coronavirus, bilanţul ajungând la 1.358 de îmbolnăviri. Totodată, o persoană infectată cu SARS-COV2 a decedat. 
Decesul cu numărul 44 a fost înregistrat la o femeie în vârstă de 69 de ani, din Osica de Sus.

Femeia a fost internată pe 24 august, direct pe Secţia Terapie Intensivă, unde a fost şi intubată, iar pe 2 septembrie și-a dat ultima suflare.

Pacienta suferea de diabet zaharat şi dislipidemie.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Anunț – Asociația de Dezvoltare Intercomunitară de Utilitati Publice pentru Serviciul de Alimentare cu Apa si de Canalizare Oltul

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară de Utilitati Publice pentru Serviciul de Alimentare cu Apa si de Canalizare Oltul, cu sediul...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img