Primăria Slatina cumpără tablete pentru elevi

Îți recomandăm

De opt luni elevii așteaptă mult anunțatele tablete din partea Ministerului Educației. Deși școala a început de aproape o lună, acestea întârzie să ajungă. Cu toate că numărul claselor de elevi care învață în sistem online crește de la o zi la alta.

Pentru a nu îngrădi dreptul copiilor la educație, municipalitatea slătineană dorește să acceseze fonduri pentru achiziția unor tablete, laptopuri și table inteligente pentru toate școlile din oraș.

Municipalitate lucrează împreună cu unitățile de învățământ din oraș la un proiect ce va fi implementat prin Programul Opreațional Competitivitatea.

”Sperăm să luăm fonduri guvernamentale pe POC prin care să dotăm toate școlile din Slatina cu tablete, table interactive și laptopuri pentru cadrele didactice”, a spus edilul Slatinei, Emil Moț.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Handbal: CSM Slatina termină sezonul 2025-2026 pe locul ȘASE în clasament

După 22 de meciuri disputate în noul sezon al Ligii Florilor, echipa de handbal CSM Slatina se poziționează pe locul...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img