CSM Slatina – SCM Râmnicu Vâlcea 23-30 (8-14)

Îți recomandăm

69709523 2451792878235585 7516332706624438272 n

În a doua etapă a Ligii Florilor, gruparea CSM Slatina a întâlnit acasă campioana României, SCM  Râmnicu Vâlcea.

 

Pentru slătinence, Stoicănescu Elena-Hermina a deschis scorul în primul minut al meciului.

A fost o competiţie în care experienţa şi-a spus cuvântul, iar oaspetele s-au impus pe tot parcursul competiţiei. Cu toate acestea, slătinencele au luptat cu toate forţele, reuşind să adune la final 23 de goluri.

Miercuri, CSM-ul se va deplasa la Brăila acolo unde va întâlni formaţia pregătită de HC Dunărea, antrenată de Aurelian Roşca.

În urma acestei înfruntări, gruparea locală de handbal coboară pe poziţia 10 a clasamentului, având doar 1 punct.

 

Anca Spiridon

{module GAdsense articol}

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Joi, 25 Iunie, ședința ordinară a Consiliului Județean Olt

Consiliul Județean Olt se reunește joi, 25 Iunie 2026, în ședință ordinară, începând cu ora 11:00. Întâlnirea are loc...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img