O nouă campanie Colgate în școlile din Olt

Îți recomandăm

Programul Școlar Colgate, implementat aproape anual în zeci de școli din județul Olt, continuă și în anul 2021.

Anul acesta este a 28 a ediție a Campaniei în care Crucea Roșie în parteneriat cu un important producător de produse de igienă ajung în școlile din țară . Copiii învață cât de importantă este igiena personală, și în special cea orală.

”10 259 de elevi din clasele primare, din 83 de școli din județul Olt au participat la ore de educație pentru sănătatea dinților, prin intermediul profesorilor voluntari și au primit pungulițe cadou cu pastă de dinți, periuțe de dinți, diplome, pliante cu informații pentru ei și pentru părinți, iar școlile au beneficiat de săpun pentru grupurile sanitare, datorită implicării Crucii Roșii și Colgate Romania”, a declarat Simona Capisizu, director Crucea Roșie Olt.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Joi, 25 Iunie, ședința ordinară a Consiliului Județean Olt

Consiliul Județean Olt se reunește joi, 25 Iunie 2026, în ședință ordinară, începând cu ora 11:00. Întâlnirea are loc...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img