„Actuala guvernare întinde la maxim nervii și răbdarea românilor”

Îți recomandăm

Deputatul PSD de Olt, Emil Albotă este de părere că acest spectacol caragialesc oferit în mod gratuit de actuala guvernare nu face altceva decât să se joace cu nervii și răbdarea românilor care par să nu mai poată accepta bâlbele celor de la PNL și USR

„Modul pompieristic de guvernare ni se înfățișează, din păcate, zi de zi, prin măsurile heirupiste cu consecințe grave luate de premierul și miniștrii de resort ai României, fie peneliști, fie useriști. În logica ”bambaistică” a colegului lor Alexe, care n-a știut să pronunțe trei cuvinte în engleză și le-a înlocuit cu onomatopeele ”bam..bam..bam..”, personajele, care ocupă scena politică actuală, se întrec într-un spectacol caragialesc și, în același timp, grotesc, întinzând la maxim nervii și răbdarea românilor, care nu mai găsesc resurse pentru a traversa, în siguranță, această grea perioadă”, susține Albotă. În opinia sa demnitarul mai susține că este momentul ca actuala guvernare să se trezească și să realizeze măcar acum, în al doisprezecelea ceas că sunt acolo să facă legi și să ia măsuri bune pentru românii, în favoarea acestora, nu în defavoarea acestora.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Florin Barbu: ”Despăgubiri de 15 milioane de euro pentru fermierii români afectați de seceta din anul 2025”

Statele membre ale Uniunii Europene au aprobat propunerea Comisiei Europene de a mobiliza peste 56 de milioane de euro...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img