La Caracal, iubirea a fost sărbătorită la Teatrul Național

Îți recomandăm

Femeile din Organizația PSD Caracal, împreună cu Organizația de Tineret, au marcat sărbătoarea iubirii printr-un spectacol memorabil la Teatrul Național din Caracal. Pe scena s-au derulat momente artistice deosebite, concepute sub semnul sărbătorii de Dragobete.

La eveniment au fost prezenți primarul municipiului Caracal, Ion Doldurea, Adrian Chesnoiu deputat și vicepreședintele PSD Olt

Pe scena s-au derulat momente artistice deosebite, concepute sub semnul sărbătorii de Dragobete. Reprezentații artistice, precum iubirile secrete ale Reginei Maria a României dar și iubirea dintre Constantin Brâncuși și Maria Tănase au creat o atmosfera plina de iubire si nostalgie. Nu au lipsit nici poemele de dragoste care au pus în mișcare imaginația celor prezenți. ” Dragobete, o sarbatoare pe care toți ar trebui sa o păstrăm în inimi, este una dintre sărbătorile românești care celebrează sosirea primaverii, bucuria sufletului și iubirea curata.” a declarat Marina Samiee, viceprimar al municipiului Caracal.

La final programul de karaoke a adus multe zâmbete și voie buna

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img