A început “Campania antidrog în liceele Slatinei”

Îți recomandăm

Prefectul judeţului Olt, Mario de Mezzo, a iniţiat o campanie de informare şi conştientizare în rândul elevilor din clasele a XI-a şi a XII-a. Acest proiect este derulat în parteneriat cu Agenția Națională Antidrog Olt și IPJ.

Campania locală antidrog – „Drogurile sau TU” a debutat pe 23 octombrie 2023, la Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu” din Slatina.
Prin intermediul acestui proiect, inițiatorii au interacționat cu aproape 300 de elevi din clasele a XI-a şi a XII-a, cu vârste între 17 şi 18 ani.

Totodată, prefectul de Olt anunță că în perioada următoare sunt programate activităţi de informare la toate liceele din municipiul Slatina.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img