Tânără prinsă conducând cu permis fals

Îți recomandăm

Oprită într-un control de rutină, o tânără de 34 de ani din Balș a prezentat polițiștilor de la rutieră un permis de conducere fals.

*_La data de 11 ianuarie a.c., în jurul orei 22:00, polițiștii Secției de Poliție Rurală nr. 1 Bobicești au oprit pentru control, pe Drumul Județean 644, în comuna Bobicești, un autoturism condus de o tânără de 34 de ani, din orașul Balș, județul Olt._*

La solicitarea documentelor pentru control, tânăra a înmânat polițiștilor un permis de conducere internațional.

În urma verificărilor efectuate în bazele de date ale Poliției Române, s-a constatat faptul că tânăra nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar permisul de conducere prezentat ar fi fost fals.

În cauză, a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de fals material în înscrisuri oficiale, uz de fals și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Urmează temperaturi mai ridicate decât normalul în următoarele patru săptămâni. Prognoza ANM până la jumătatea lunii septembrie

Temperaturile vor fi mai ridicate decât cele normale în vestul şi sud-vestul ţării, în cea mai mare parte a...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img