33 de elevi de la Colegiul Național „Ion Minulescu” au vizitat Stația de Epurare Slatina

Îți recomandăm

33 de elevi ai clasei a III-a B, de la Colegiul Național „Ion Minulescu” din Slatina, însoțiți de profesorul Flavia Rucsăndoiu, au vizitat Stația de Epurare Slatina, cea mai tehnologizată stație de epurare din județul Olt și printre cele mai moderne din România.

Aici, elevilor le-a fost prezentat întregul proces de epurare și tratare a apelor uzate, colegii noștri explicându-le de ce nu trebuie să arunce șervețele umede, bețișoare de urechi, pet-uri, jucării sau ulei folosit în vasul de toaletă sau în rețeaua de canalizare!

Le mulțumim pentru vizită și sperăm că le-am oferit informații interesante, că au învățat lucruri noi, de care își vor aminti cu drag, peste ani. Îmbrățișările, zâmbetele și bucuria copiilor ne arată că munca noastră este în folosul și pentru comunitate.” transmit reprezentanții CAO.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Curs despre CODIFICARE ȘI FINANȚAREA CAZURILOR DE ACUȚI, pentru personalul SJU Slatina

Medicii, asistenții și registratorii medicali au participat la cursurile despre codificarea medicală și finanțarea cazurilor de acuți, organizate la...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img