Două generații de fotbaliști își dau întâlnire la Coteana

Îți recomandăm

Ionuț Dima, primarul comunei Coteana, a anunțat că pe 15 august, cu începere de la ora 10:00, pe Terenul de fotbal din localitate se vor desfășura două meciuri demonstrative, adunând la un loc două generații de fotbaliști.

Legendele anilor ’80-’90, membrii echipei “Spicul Coteana” sunt așteptați să revină pe gazon sub privirile suporterilor care i-au iubit și i-au apreciat ani la rândul.

De asemenea, tot vineri este programat și mediul între ACS Viitorul Coteana și ACS Valea Oltului Ipotești, două echipe care duc mai departe tradiția și mândria fotbalului din zonă.

Iubitorii sportului rege sunt așteptați pe stadionul din Coteana să ia parte la acest spectacol fotbalistic de zile mari.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Handbal: CSM Slatina câștigă meciul cu CS Minaur Baia Mare, scor 27-20

Echipa de handbal, CSM Slatina, învinge fără drept de apel formația CS Minaur Baia Mare, scor 27-20, după un...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img