Părinții Andreei Cuciuc, noi declarații sfâșietoare despre moartea fiicei lor

Îți recomandăm

Părinții Andreei Cuciuc fac noi declarații sfâșietoare despre moartea fiicei lor. Vizibil afectați, Igor și Diana au povestit ce s-a întâmplat, de fapt, cu singurul lor copil în noaptea tragică.

​Andreea Cuciuc este tânăra de doar 17 ani care s-a stins din viață mult prea devreme, în luna noiembrie a anului trecut, după ce a suferit un stop cardio-respirator, în timp ce se afla la o petrecere organizată cu ocazia Balului Bobocilor.

Înainte de a-și da ultima suflare, copila le-a spus prietenelor sale că are nevoie să iasă afară, deoarece simte că se sufocă. Din păcate însă, într-un moment neașteptat, s-a prăbușit la pământ, iar medicii ajunși la fața locului nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viața.
Ce s-a întâmplat, de fapt, în noaptea în care Andreea Cuciuc a murit
La un an de la moartea fiicei lor, Igor și Diana Cuciuc au oferit un interviu în cadrul căruia au povestit ce s-a întâmplat, de fapt, în noaptea în care fiica lor și-a dat ultima suflare. Cei doi părinți îndurerați au avut acces la imaginile surprinse de camerele de supraveghere și au observat că, până într-un punct, Andreea avea un comportament normal, era bucuroasă și se distra alături de colegii ei.

„După imaginile pe care le-am văzut la poliție, am văzut că Andreea avea un comportament destul de normal, era zâmbitoare. Băieții o mai salutau din dans și o invitau la dans. Așa avea un zâmbet dulce. La 6 au ajuns acolo, la 9 i s-a făcut rău Andreei. Noi am văzut-o pe ea foarte veselă, dar desigur că ea mai părăsea masa. La masă rămânea prietenul prietenei Andreei, nepotul unui muzician”, a povestit Igor Cuciuc într-un interviu pe canalul de YouTube Life Md Documentary.

Cu ochii în lacrimi, mama Andreei a povestit ultima conversație pe care a avut-o cu fiica ei. Se pare că, înainte de a-și da ultima suflare, tânăra de 17 ani a apucat să o sune pe Diana Cuciuc și să o roage să o salveze.

„Andreei i s-a făcut brusc rău, s-a apropiat de Alexandra, prietena ei, și i-a spus: ‘Alexandra, mi se zbate foarte tare inima și simt că mă prăbușesc, dar îmi iese inima din piept.’ A fost foarte brusc și a ieșit afară. Credea că dacă o să iasă afară un pic la aer o să-și revină, după dans. Eu am fost sunată de Andreea.

Adică era în starea în care era, dar a putut să mă telefoneze, să-mi zică: ‘Mamă, mă simt foarte rău, nu am aer, nu știu ce am băut. Mama, vino, te rog, și salvează-mă!’ Nu am cuvinte, chiar că nu am cuvinte…. Dumnezeu mi-a dat așa o putere, eu nu țin minte cum am ieșit de casă și chiar Igor mă întreba: ‘În cât timp ai ajuns’ Eu am ajuns foarte repede, cred că 7-8 minute.

L-am sunat pe Igor și i-am spus că am fost sunată chiar de Andreea și mi-a zis că se simte foarte rău, să vin să o salvez. Se spune că salvarea a ajuns în șapte minute, dar nu a ajuns în șapte minute. Noi ne-am uitat în telefon, în 14 minute a venit prima salvare. Și am înțeles că, până a venit salvarea, o colegă de-a Andreei a încercat să-i facă respirație gură la gură și nu a reușit”, a declarat Diana Cuciuc.

Sursă: www.protv.ro

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Prognoza meteo pe zile: vreme foarte caldă la începutul săptămânii, apoi răcire și ploi locale spre duminica Rusaliilor

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) anunță o perioadă cu vreme în general caldă pentru ultima săptămână a lunii mai,...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img