Al patrulea deces din cauza COVID-19 confirmat pe teritoriul României

Îți recomandăm

Al patrulea deces din cauza COVID-19 a fost confirmat în România. Este vorba despre o femeie de 72 de ani internată în Spitalul Județean Suceava.

Luni a fost înregistrat al patrulea deces al unei persoane confirmată pozitiv la COVID-19.

Este vorba despre o femeie în vârstă de 72 ani, internată în data de 21 martie 2020 în Spitalul Județean Suceava, cu afecțiuni asociate cronice (diabet, boli cardiovasculare).

GCS susține că femeia nu are istoric de călătorie și nu a venit în contact cu o persoană confirmată pozitiv.

(sursa: Mediafax)

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

ROCK PE DOUĂ ROȚI – Parcul Tineretului din Slatina devine epicentrul adrenalinei la South Side Biker Fest 2026

Parcul Tineretului din Slatina se va transforma, la mijlocul acestei veri, în epicentrul adrenalinei și al muzicii rock. Clubul...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img