Au început lucrările la Centrul de Primiri Urgenţe Balș

Îți recomandăm

Este nevoie! Acest lucru este cert pentru cetățenii orașului Balș. Faptul că nu au o linie de gardă la spitalul din oraș este o problemă. Această problemă și-a găsit rezolvare prin edilul orașului, Cătălin Rotea care a înțeles că este nevoie de o asemenea investiție.

Aproximativ 4,5 milioane de lei vin de la Ministerul Sănătăţii pentru a fi demarcate lucrările la Centrul de Primiri Urgențe din Balș.

„Luni am început lucrările la Centrul de Primiri Urgenţe, una dintre primele mele promisiuni pentru oraşul Balş. Luni au început acest lucrări. Avem finanţare pentru, 4,5 milioane lei oferite de Ministerul Sănătăţii. Vorbim de partea de construcţie, urmează după aceea partea de echipamente. Să nu uităm că am moştenit o cameră de gardă de la care medicii trimiteau către Spitalul Slatina. Vom avea acest centru, într-un an sau doi, cu tomograf, cu aparat de radiologie, adică exact ce am promis”, a declarat Cătălin Rotea în cadrul unei conferințe de presă.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Gigel Știrbu: ”Guvernul Grindeanu – ce va însemna un posibil guvern Grindeanu pentru România?”

Deputatul de Olt, Gigel Știrbu, își pune fireasca întrebare ”Guvernul Grindeanu – ce va însemna un posibil guvern Grindeanu...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img