Cu maşina în pom

Îți recomandăm

Duminică noaptea, un tânăr de 29 de ani din comuna Crâmpoia, a pierdut controlul volanului şi a ajuns cu autoturismul într-un copac, accidentul rutier având loc pe Drumul Județean 546, în localitatea Șerbănești.

Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Olt, Alexandra Dicu, accidentul s-a produs din cauza vitezei, șoferul pierzând controlul volanului într-o curbă, rupând gardul unei gospodării și ajungând într-un pom.

„Din primele cercetări efectuate de polițiștii Biroului Rutier Slatina a reieșit faptul că un bărbat de 29 de ani, din comuna Crâmpoia, în timp ce conducea un autoturism pe Drumul Județean 546, din direcția Crâmpoia către Șerbănești, într-o curbă la dreapta, nu ar fi adaptat viteza de deplasare și a pierdut controlul asupra direcției de mers, intrând în coliziune cu gardul unei case și oprindu-se într-un copac. După producerea evenimentului, conducătorul auto s-a prezentat împreună cu pasagerul la o unitate medicală,  deoarece pasagerul a necesitat îngrijiri medicale”, a spus reprezentantul IPJ.

Şofer a fost testat cu aparatul alcooltest, de oamenii legii, rezultatul fiind negativ.

În cauză, s-a deschis dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Primăria Municipiului Slatina, anunț pentru proprietarii de pe Strada Eugen Ionescu

Primăria Municipiului Slatina informează proprietarii din blocurile C1ABC, C2ABC, C3ABC și C4ABC care au depus cereri și nu au...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img