Elev de 15 ani, prins că vindea droguri colegilor într-un liceu. A fost plasat în arest la domiciliu

Îți recomandăm

Un elev de 15 ani a fost prins cu 36 de comprimate cu substanţa activă clonazepam în incinta unităţii de învăţământ în care învaţă din București, iar ancheta a demonstrat că le vindea colegilor. A fost plasat în arest la domiciliu pentru trafic de droguri.

„La data de  6  noiembrie 2024, poliţiştii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Bucureşti şi procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Structura Centrală, au documentat activitatea infracţională a unui minor, de 15 ani, cercetat sub aspectul săvârşirii infracţiunii de trafic de droguri de risc. În aceeaşi zi, acesta a fost depistat în incinta unităţii de învăţământ în care este înmatriculat, având asupra sa două flacoane conţinând 36 de comprimate cu substanţa activă clonazepam (drog de risc)”, a transmis, vineri, Poliţia Română.  Ancheta a arătat că minorul ar vinde droguri de risc unor consumatori, în special minori, inclusiv din aceeaşi unitate şcolară, scrie News.ro.  „În cauză, a fost dispusă reţinerea minorului. Ieri, judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Bucureşti a dispus  arestarea la domiciliu a celui în cauză, pentru 30 de zile”, a mai transmis sursa citată. Procurorii D.I.I.C.O.T. – Structura Centrală au formulat contestaţie.

sursa digi 24.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Serviciul de alimentare cu apă este oprit pe Aleea Șiuca, din Scornicești

Serviciul de alimentare cu apă este oprit pe Aleea Șiuca, din orașul Scornicești, în intervalul orar 09:00-12:00.Măsura este necesară...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img