Jandarmii din Balș au salvat un pui de căprioară

Îți recomandăm

Jandarmi din cadrul Detașamentului de Jandarmi Balș, în timp ce patrulau pe raza localității Chilia, au auzit zgomote în apropierea bisericii. În urma unei simple analize, oamenii legi au observat un pui de căprioară captiv în gardul care înconjura biserica, iar căprioara-mamă se afla lângă el.

Echipajul de jandarmi a reușit să liniștească animalul care se zbătea și a procedat la eliberarea puiului de căprioară prins în gard. În scurt timp, micuțul animal era lângă mama sa, apoi, după câteva minute, s-au deplasat împreună, în siguranță, spre pădure.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Fotbal: CSM Slatina vs. SCM Râmnicu Vâlcea

Sâmbătă, pe teren propriu, echipa CSM Slatina va disputa primul meci de pregătire al verii, în compania formației SCM...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img