Legumicultorii din Olt, în alertă din cauza viscolului și gerului

Îți recomandăm

Ninsorile din ultimele ore au adus bucurie legumicultorilor dar și nopți albe. Viscolul din ultimele ore i- a ținut trezi pe fermierii din Olt.

”Fermierii legumicultori din sudul, județului Olt, sunt în alertă maximă de câteva ore, datorită vântului puternic care a început deja să provoace pagube deosebit de grave deținătorilor de solarii și sere. Acum în localitatea Scărișoara, jud. Olt, vântul puternic și vijelia produce pagube însemnate Legumicultorilor. Atenție mare Sudul și Sud-Vestul României sunt în continuare sub cod Portocaliu de vijelii, ninsori și Temperaturi scăzute”, a spus Ion Păunel președinte Uniunea ”Salvați țăranul român”

În următoarele zile , meteorologii anunță temperaturi scăzute, până la pragul înghețului.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Consiliul Județean Olt suplimentează fondurile pentru infrastructura rutieră și prelungește contractul pentru sediul SRI

Consiliul Județean Olt a adoptat noi hotărâri importante privind gestionarea bugetului local, administrarea patrimoniului și modernizarea rețelei de drumuri...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img