O învățătoare a fost confirmată pozitiv la Covid-19; colegele ei au intrat în izolare

Îți recomandăm

O învăţătoare de la Liceul ”W. Shakespeare” din Timişoara a fost confirmată cu noul coronavirus, iar alte trei colege care au intrat în contact cu ea sunt în izolare la domiciliu. La acelaşi liceu, o altă învăţătoare este izolată acasă întrucât soţul ei a fost diagnosticat cu COVID-19. Acesta nu este primul caz înregistrat în şcolile din Timişoara, întrucât, înainte de începutul şcolii, la o altă unitate de învăţământ au fost confirmate cu SARS-COV-2 trei cadre didactice. În Timiş, peste 1.500 de elevi şi profesori au început şcoala online, relatează News.ro.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Riscul de a muri de cancer de col uterin înainte de 30 de ani, aproape de zero după imunizarea anti-HPV

Vaccinarea împotriva HPV, introdusă în Anglia în 2008 pentru fetele cu vârste de 12 și 13 ani, a redus...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img