Olteanul Alexandru Cacoveanu, numit comisar general adjunct al Gărzii Naționale de Mediu

Îți recomandăm

Olteanul Alexandru Mihai Cacoveanu, fost consilier PNL Scornicești, a fost numit comisar general adjunct, cu rang de subsecretar de stat, al Gărzii Naționale de Mediu. Decizia cu numărul 541 a fost publicată pe 10.11.2021 în Monitorul Oficial.

Cacoveanu a mai fost numit adjunct al Gărzii Naționale de Mediu printr-o decizie a prim-ministrului Ludovic Orban publicată în Monitorul Oficial, din 10 februarie 2020, aproape un an de zile a fost pe această funcție atunci.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Cod galben de căldură în aproape toată țara. Temperaturile urcă până la 35 de grade, iar disconfortul termic se accentuează

Aproape întreg teritoriul României este vizat joi de o avertizare cod galben emisă de meteorologi, pe fondul unui val de temperaturi neobișnuit de...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img