Maratonul vaccinării din Capitală a intrat în cea de-a treia zi și ultima. Până duminică seara, peste 18.000 de persoane s-au vaccinat la centrele de la Sala Palatului și Biblioteca Națională.
Peste 18.000 de persoane s-au vaccinat în urma acțiunii maraton de la București, anunță rectorul Universității de Medicină și Farmacie din București, profesorul Viorel Jinga.
Maratonul continuă până luni la 8:00 dimineața.










