Un adolescent de 15 ani a murit la spital, după ce a fost agresat de doi colegi

Îți recomandăm

Un adolescent în vârstă de 15 ani, care suferea de o boală de sânge, a fost agresat fizic de doi colegi și a ajuns la Urgențe, unde a decedat la scurt timp. În urma decesului, autoritatile au deschis un dosar penal, pentru a stabili circumstanțele exacte ale morții sale.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Iaşi a anunţat, miercuri, că poliţiştii Secţiei nr. 3 Poliţie Rurală Popricani au fost sesizaţi, marţi, 7 ianuarie, de o femeie, din comuna Trifeşti, despre faptul că fiul său, în vârstă de 15 ani, cunoscut cu afecţiuni medicale, ar fi fost agresat fizic. Tânărul a fost transportat la spital, ulterior fiind declarat decesul acestuia. Ca urmare, s-a dispus efectuarea necropsiei pentru stabilirea cauzei decesului, iar cercetările sunt continuate, în cadrul dosarului penal, pentru stabilirea întregii situaţii de fapt.

sursa DIGi 24

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Dr. Renică Diaconescu, desemnat „Personalitatea Anului – Inovație în Neurologie”. Primăria Slatina îi acordă Diploma de Merit

Primăria municipiului Slatina va acorda, în cadrul ediției din acest an a evenimentului „Gala Laureaților”, titlul „Diplomă de Merit...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img