Un bărbat din județul Argeș a fost depistat de două ori de polițiștii olteni, pe raza orașului Piatra-Olt, în timp ce transporta ilegal material lemnos:
”La data de 19 august a.c., ora 12.00, pe strada Victoriei, din orașul Piatra-Olt, polițiștii au depistat, un bărbat, în vârstă de 34 de ani, din comuna Berevoiești, județul Argeș, în timp ce transporta, cu o autoutilitară, cantitatea de 1,382 m.c. material lemnos, în valoare de 600 de lei, prezentând un aviz de însoțire expirat și pe care era inscrisă o altă cantitate a materialului lemnos față de cea transportată.” se arată într-un comunicat de presă.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2000 de lei, fiind ridicată în vederea confiscării întreaga cantitate de material lemnos, ulterior fiind predată în custodia Ocolului Silvic Balș.
”Tot la aceeași dată, la ora 16.20, pe Drumul Comunal 13, în orașul Piatra-Olt, a fost depistat același bărbat, cu aceeași autoutilitară, în timp ce transporta cantitatea de 1,209 m.c. material lemnos, fără a avea aviz de însoțire.” se mai arată în sursa citată.
Și de această dată, conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 1000 de lei, fiind ridicată în vederea confiscării întreaga cantitate de material lemnos, ulterior fiind predată în custodia Ocolului Silvic Balș.










