Un bărbat a suferit o rană gravă, după ce și-a scăpat accidental un cuţit pe picior, în timp ce examina ustensile de bucătărie, într-un magazin din Constanța. Victima a fost transportată de urgenţă la spital, fiind în stare gravă, transmite Agerpres.
Potrivit unui comunicat de presă, pe 12 decembrie, în jurul orei 12:40, poliţiştii au fost sesizaţi că, în incinta unui magazin mixt din municipiul Constanţa, s-ar afla o persoană care şi-ar fi provocat răni cu un obiect tăietor-înţepător. „Deplasaţi la faţa locului, conform primelor cercetări, poliţiştii au stabilit că este vorba despre un bărbat de 51 de ani, care s-ar fi rănit, accidental, în timp ce studia ustensilele de bucătărie, iar la un moment i-ar fi scăpat din mână un cuţit în zona piciorului. Victima a fost transportată în stare gravă la spital”, se mai spune în comunicat. Poliţiştii continuă cercetările în acest caz pentru stabilirea tuturor împrejurărilor care au condus la producerea evenimentului.
sursa digi 24










