400 de tei au fost plantați în Corabia

Îți recomandăm

În Corabia se plantează copaci. Autoritățile locale au demarat campania de replantarea a copacilor în locurile unde cândva au fost tei.

La începutul lunii au fost demarate lucrările de plantat puieți de tei pe aliniamentele stradale în locul arborilor care au fost îndepărtați.

Primii plantați au fost arborii de pe pe străzile Ștefan cel Mare și M. Kogălniceanu. Plantările au contiunat pe strada București.

Potrivit autorităților locale, pe cele trei străzi au fost plantați 300 tei.

Zilele acestea, campania de plantare a teilor din Corabia a continuat.

,,Azi strada Frații Golești. Pe porțiunea unde a fost terminat trotuarul se plantează 100 platani. Cu aceștia se ajunge la 400 arbori tineri plantați în această toamnă în orașul Corabia”, au anunțat autoritățile locale.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Marius Oprescu: ”Noi am prezentat dorinţele noastre în ceea ce priveşte anumite măsuri economice pentru a vota acest guvern”

Marius Oprescu, președintele PSD Olt, a declarat că partidul din care face parte va vota noul guvern cu condiția...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img