Un adolescent a ajuns la spital după ce a fost implicat într-un accident rutier

Îți recomandăm

Un adolescent a ajuns la spital , în comă, după ce a fost implicat într-un accident rutier pe DN 65, în apropiere de localitatea Bistrița Nouă.

”Paramedicii l-au găsit pe minor, în vârstă de 16, din comuna de Găneasa, în stare de inconștiență, cu otoragie, hemoptizie, suspect de fractură de bază de craniu. Pacientul a fost transportat la UPU Slatina, în stare comatoasă”, a declarat Alin Băsășteanu, purtător de cuvânt al ISU Olt.

La fața locului s-au deplasat și polițiștii care trebuie să stabilească în ce condiții a avut loc accidentul.

”Cercetările au fost efectuate de polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Olt, aceștia desfășurând activități pentru stabilirea cu exactitate a modului cum s-a produs accidentul. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind 0. Cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporala din culpă și conducere fără permis”, a spus Cristian Grigorescu, purtător de cuvânt al IPJ Olt.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Slatina: circulația rutieră va fi restricționată pe Bulevardul Alexandru Ioan Cuza, pe tronsonul cuprins între Magazinul Oltul și Oficiul Poștal

În contextul desfășurării manifestărilor prilejuite de ”Zilele Municipiului Slatina”, circulația rutieră va fi restricționată pe bulevardul Alexandru Ioan Cuza,...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img