PROTEST în fața MAI: polițiștii au IEȘIT ÎN STRADĂ să ceară indemnizații pentru îngrijirea copilului: NE EXPLOATAȚI, dar drepturi nu ne dați

Îți recomandăm

E protest în fața Ministerului de Interne al României. Polițiștii au ieșit în stradă, nemulțumiți că Guvernul nu respectă legislația în vigoare și nu le acordă indemnizațiile de 75% prevăzute pentru părinții ai căror copii au rămas acasă după închiderea școlilor. Cosmin Andreica, reprezentantul Sindicatului Europol spune că mulți polițiști sunt în pragul disperării și că se văd nevoiți să vină cu copiii la muncă.

Polițiștii au adus și o diplomă simbolică pentru Marcel Vela, pe care îl acuză de lipsă de curaj.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul 2026: Ce nu este bine să faci pe 24 iunie. Obiceiurile păstrate de români

Creștinii ortodocși sărbătoresc pe 24 iunie Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul, una dintre puținele sărbători dedicate nașterii unui sfânt și,...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img