Românii rup ghișeele de la pașapoarte, de frica războiului: PSD e solidar și cere suplimentarea angajaților 

Îți recomandăm

PSD îi cere ministrului de Interne, Lucian Bode, să suplimenteze resursele și să înființeze mai multe centre prentru preluarea cererilor de eliberare de pașapoarte.

„PSD urmărește cu îngrijorare creșterea semnificativă a solicitărilor cetățenilor români pentru eliberarea pașapoartelor și consideră că cea mai eficientă cale pentru calmarea acestei situații este ca autoritățile statului să suplimenteze resursele umane și logistice pentru a răspunde adecvat acestei cereri”, potrivit unui comunicat al PSD.

Social-democrații îi cer ministrului Afacerilor Interne, Lucian Bode, să ia urgent măsuri pentru rezolvarea acestei situații, cum ar fi înființarea mai multor centre pentru preluarea cererilor și optimizarea condițiilor tehnice privind înregistrarea programărilor online pe site-ul Direcției Generale de Pașapoarte. „Totodată, PSD înțelege preocuparea cetățenilor de a-și lua toate măsurile de precauție în actualul context și de aceea consideră că e important ca reprezentanții Ministerului Afacerilor Interne să comunice activ în această perioadă pentru a asigura populația că nu există nicio intenție de restricționare a eliberării pașapoartelor și că toate cererile vor fi onorate”, se arată în comunicatul de presa.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Alocație și indemnizație creștere copil în iulie. Data exactă la care vor fi alimentate cardurile

Ministerul Muncii și Solidarității Sociale a anunțat calendarul de plată pentru alocațiile de stat și indemnizațiile de creștere a copilului aferente lunii...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img