VEȘTI BUNE PENTRU MILIOANE DE ANGAJAȚI DIN ROMÂNIA! SE ÎNTÂMPLĂ DE LA 1 IUNIE

Îți recomandăm

Autoritățile doresc să adopte un set de măsuri prin care angajații să aibă mai multe beneficii de la locul de muncă. Liderii politici au pregătit o listă de avantaje pe care le-ar putea primi românii de la angajatori. Printre acestea, se numără și creșterea valorii tichetelor de masă. 

Subiectele de discuție din cadrul ședinței de coaliție vor viza o serie de măsuri prin intermediul cărora românii să poată depăși scumpirile. Reglementările vizează majoritatea categoriilor din țară, printre care se numără nu doar angajații, ci și persoanele provin din familii cu venituri reduse.

Lista măsurilor care ar putea intra în vigoare chiar de la 1 iunie este destul de generoasă. Printre acestea este și creșterea valorii pe care angajatorii o alocă tichetelor de masă, dar și creșterea salariului minim cu 200 de lei, neimpozabili.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Sindicatele din Educație: profesorii de la Evaluarea Națională au fost ținuți ostatici și umiliți pentru că platforma online s-a blocat

Federaţiile sindicale din Educaţie reclamă că profesorii din comisiile de examen de la Evaluarea Naţională au fost „umiliţi” şi...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img