VEȘTI BUNE PENTRU MILIOANE DE ANGAJAȚI DIN ROMÂNIA! SE ÎNTÂMPLĂ DE LA 1 IUNIE

Îți recomandăm

Autoritățile doresc să adopte un set de măsuri prin care angajații să aibă mai multe beneficii de la locul de muncă. Liderii politici au pregătit o listă de avantaje pe care le-ar putea primi românii de la angajatori. Printre acestea, se numără și creșterea valorii tichetelor de masă. 

Subiectele de discuție din cadrul ședinței de coaliție vor viza o serie de măsuri prin intermediul cărora românii să poată depăși scumpirile. Reglementările vizează majoritatea categoriilor din țară, printre care se numără nu doar angajații, ci și persoanele provin din familii cu venituri reduse.

Lista măsurilor care ar putea intra în vigoare chiar de la 1 iunie este destul de generoasă. Printre acestea este și creșterea valorii pe care angajatorii o alocă tichetelor de masă, dar și creșterea salariului minim cu 200 de lei, neimpozabili.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Slatina: o nouă zonă modernizată, la intersecția străzilor Cornișei și Crișan

La intersecția străzilor Cornișei și Crișan, zona ACR, o nouă zonă verde a prins viață datorită administrației liberale condusă...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img