Nou cutremur în România, miercuri după-amiază, după seismul cu magnitudine 4,3

Îți recomandăm

Un nou cutremur s-a produs miercuri după-amiază în zona seismică Vrancea, cu magnitudinea 3,8 potrivit Institutului pentru Fizica Pământului.

Inițial, INFP anunțase că seismul a avut magnitudinea 4,2. Cutremurul s-a produs la adâncimea de 140 km și la distanță de 55 km E de Sfântu-Gheorghe, 57 km V de Focșani, 65 km E de Brașov, 66 km NV de Buzău, 88 km N de Ploiești, potrivit INFP. Este al doilea cutremur care are loc miercuri în zona Vrancea. În cursul dimineții s-a produs un seism cu magnitudinea 4,3. Cea mai puternică mişcare tectonică din acest an, cu magnitudinea 5,7, a avut loc în data de 14 februarie, în judeţul Gorj, la o adâncime de 6,3 kilometri.

sursa DIGI24

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img