Nou cutremur în România, miercuri după-amiază, după seismul cu magnitudine 4,3

Îți recomandăm

Un nou cutremur s-a produs miercuri după-amiază în zona seismică Vrancea, cu magnitudinea 3,8 potrivit Institutului pentru Fizica Pământului.

Inițial, INFP anunțase că seismul a avut magnitudinea 4,2. Cutremurul s-a produs la adâncimea de 140 km și la distanță de 55 km E de Sfântu-Gheorghe, 57 km V de Focșani, 65 km E de Brașov, 66 km NV de Buzău, 88 km N de Ploiești, potrivit INFP. Este al doilea cutremur care are loc miercuri în zona Vrancea. În cursul dimineții s-a produs un seism cu magnitudinea 4,3. Cea mai puternică mişcare tectonică din acest an, cu magnitudinea 5,7, a avut loc în data de 14 februarie, în judeţul Gorj, la o adâncime de 6,3 kilometri.

sursa DIGI24

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Cod galben de căldură în aproape toată țara. Temperaturile urcă până la 35 de grade, iar disconfortul termic se accentuează

Aproape întreg teritoriul României este vizat joi de o avertizare cod galben emisă de meteorologi, pe fondul unui val de temperaturi neobișnuit de...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img