A rămas fără permis după ce polițiștii l-au prins băut, la volan

Îți recomandăm

Ieri, în jurul orei 19:45, polițiștii Secției de Poliției Rurală nr. 8 Perieți au oprit pentru control, în comuna Bălteni, județul Olt, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 57 de ani, din localitate.

Întrucât conducătorul auto emana halenă alcoolică, polițiștii au procedat la testarea acestuia cu aparatul etilotest, rezultând o concentrație alcoolică de 0,82 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Bărbatul a fost condus la o unitate spitalicească, în vederea prelevării mostrelor biologice de sânge, pentru stabilirea cu exactitate a alcoolemiei.

În cauza, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

ANUNȚ PUBLIC

Având în vedere art. 7, alin. 23 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img