Echipa Dezvoltare Urbană Slatina depune plângere penala pentru vandalism și distrugere

Îți recomandăm

Echipa Dezvoltare Urbană Slatina anunță că va depune plângere penală pentru vandalism și distrugere după ce un individ a fost filmat distrugând aparatele de fitness de pe domeniul public. Legea va face dreptate în cazul bărbatului surprins de un trecător și filmat:

Atragem atenția asupra unui comportament total inacceptabil: un individ a fost surprins vandalizând aparatele de fitness de pe domeniul public – aparate puse acolo pentru sănătatea și beneficiul TUTUROR. Acțiunea acestui individ nu e doar un act de iresponsabilitate, ci și o lipsă totală de respect față de comunitate. Vom face plângere penala pentru vandalism și distrugere. E timpul să ne protejăm spațiile publice și să nu mai închidem ochii la astfel de fapte.” transmit reprezentanții DUS.

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

Consiliul Județean Olt suplimentează fondurile pentru infrastructura rutieră și prelungește contractul pentru sediul SRI

Consiliul Județean Olt a adoptat noi hotărâri importante privind gestionarea bugetului local, administrarea patrimoniului și modernizarea rețelei de drumuri...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img