ANUNȚ IMPORTANT PENTRU ȘOFERI. CE SE VA ÎNTÂMPLA CU MAȘINILE MAI VECHI DE 15 ANI, DIN LUNA SEPTEMBRIE

Îți recomandăm

Șoferii din întreaga țară trebuie să știe că din luna septembrie, mașinile mai vechi de 15 ani vor putea fi casate. Anunțul a venit din partea Administrației Fondului pentru Mediu și face parte din PNRR. Proprietarii autovehiculelor vor primi o sumă la schimb. 

Laurențiu Nicolaescu, președintele AFM, a declarat recent că mașinile care au mai mult de 15 ani de când au fost fabricate urmează a fi casate. Procesul ar urma să înceapă din luna septembrie 2022. Aceeași situație se aplică și pentru autovehiculele cu o normă de poluare Euro 3 sau mai jos de Euro 3. Programul este prevăzut în Planul Național de Redresare și Reziliență, prin care se stipulează că vor fi casate 250.000 de astfel de vehicule până în următorii trei ani. 

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img
Știrile Zilei

ANPC vrea reglementarea ocupației de „livrator de hrană”: cursuri de igienă alimentară, prevenirea contaminării produselor

Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor (ANPC) anunţă că face în continuare demersuri pentru introducerea ocupaţiei de „livrator de hrană”...
- Advertisement -spot_img

Citește mai multe

- Advertisement -spot_img